Zamknij

THE BYRDS HOUSE // Gdynia 2020

Wnętrza domu Byrds House uosabiają harmonię architektury i natury.

Architektura –  stworzyliśmy  bowiem wnętrza dla domu, którego forma nawiązuje do modernizmu, tak bliskiego Gdyni. Natura – usytuowanie na styku Rezerwatu Kępa Redłowska pozwala cieszyć się zielenią, z którą dom poprzez wielkie przeszklenia integruje się w wyjątkowy sposób.

Dlatego też naturalną dla nas decyzją było wykorzystanie szlachetnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Przenikają one przez cały dom, dając domownikom poczucie solidności w  postaci granitowych podłóg, trwałych schodów oraz odpornych na czas ścian pokrytych crema marfil.

Kamień jest też niesamowitą dekoracją i powodem do zachwytów nad pięknem natury. Onyks dzielący salon i łazienkę oraz obecny w drzwiach kuchni – to wręcz obraz, obiekt westchnień domowników i ich gości. Marmur nero marquina to czarno biały towarzysz każdego śniadania przy kuchennym stoliku. Grafitowy, strukturalny łupek obecny w strefie spa, przypomina o dalekich podróżach i pozwala cieszyć się wodnymi przyjemnościami w saunie i jacuzzi.

Ciepło i przytulność wnętrz domu to jednak w dużej mierze zasługa orzechowego drewna. Jego ciepła, brązowa barwa, stanowi idealne uzupełnienie chłodu kamiennych powierzchni.

Orzech, wraz ze starannie dobranym światłem, sprawia, że każdy zakątek domu pulsuje przyjazną atmosferą i kameralnością. W przestronnym salonie połączonym z kuchnią, w strefie relaksu ze spa i pokojem gier, aż po rustykalną piwniczkę na wino, wszędzie odnaleźć można nastrojową, domową przytulność.

W tym domu na wszystko jest miejsce i czas. I to w wyjątkowym, eleganckim i przytulnym wydaniu.

fot. MSWW Marcin Konopka

realizacja

Instagram Facebook Blog
Projekt bang bang design.
Dev fryli