Zamknij

Igloo House // Gdynia, 2013

Oryginalny i nowoczesny miejski azyl-tak mniej więcej inwestorzy zdefiniowali wnętrze, w którym chcieliby zamieszkać, a o zaprojektowanie którego zwrócili się do naszej pracowni. Wnętrze mieszkania o powierzchni ok.90m2, postanowili stworzyć z dbałością o szczegóły. Rozmowy z inwestorami skłoniły nas do poszerzenia pola innowacji, dzięki czemu nowoczesne wnętrze w niektórych momentach nabiera charakteru futurystycznego. Powstała wizja Igloo House.

Projektowanie rozpoczęliśmy od czystego planu deweloperskiego, który umożliwił nam praktyczne podzielenie stref z wyodrębnieniem wspólnej częsci. Zawiera ona strefę wypoczynkową, kuchenną oraz strefy integrowalne.  Teatralny gest zasłonięcia kotary powoduje odcięcie kuchni od pokoju dziennego.

Nad wnętrzem czuwa szklane igloo. To niejako w jego wnętrzu mieści się prywatna strefa gospodarzy. Na zewnątrz zaś staje się fasadą , która ucieleśnia sentyment do przestrzeni miejskiej z jej szklaną architekturą, niepokojącym światłem, wreszcie – niedostępnością szkła połączoną z fascynacją nim. To właśnie ta instalacja tworzy centrum wnętrza, do którego odnosi się otaczająca przestrzeń, utrzymana w tonacji bieli i czerni, przełamywanej multikolorami miękkich wykończeń oraz akcentami przemykającej przez całość żółcieni.

fot. Marcin Konopka, MSWW

realizacja

Instagram Facebook Blog
Projekt bang bang design.
Dev fryli