Zamknij

Sea Towers Apartment // Gdynia, 2012

Inwestor, który zwrócił się do naszej pracowni, poprosił nas o zaprojektowanie wnętrza apartamentu w budynku zlokalizowanym nad morzem. Miał to być apartament o charakterze weekendowym, jednocześnie spełniający potrzeby codziennego zamieszkiwania.

Lokal projektowany był przez nas od podstaw-od inwestora otrzymaliśmy otwarty plan 100m2 powierzchni do zagospodarowania.

Oszczędność kolorystyczna i przewodni wątek bieli wynikała z sugestii inwestora, pogłębionych naszą analizą specyficznej , inspirującej przestrzeni, w której na plan pierwszy wysuwa się panorama Morza Bałtyckiego. Dzięki dużym przeszkleniom w części dziennej apartament stał się miejscem, w którym zintegrowaliśmy widok zewnętrzny z wnętrzem.

Po zmroku, gdy Bałtyk pokrywa się nocnym granatem, a jedynie liczne światła statków połyskują migoczącymi punktami na wodzie, apartament zyskuje nowe życie. Dzięki starannie dobranemu oświetleniu oraz funkcjom inteligentnego sterowania z łatwością i przyjemnością tworzymy sceny świetlne, dostosowując je do potrzeb oraz nastroju. Poziome podziały po zmroku zostają uwydatnione poprzez wydobywające się z ukrycia światło, a pulsujący w kominku ogień wprowadza do wnętrza przytulność. Pomimo dużej ilości białych powierzchni oraz połyskujących faktur, wnętrze tętni przyjemnym ciepłem oraz zachęca do pozostania na dłużej.

fot. Marcin Konopka

realizacja

Instagram Facebook Blog
Projekt bang bang design.
Dev fryli